OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
21:38, 23 października 2021 r. 
Edwarda, Marleny, Seweryna
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia
Powiat Warszawski Zachodni - Lider Gospodarki na Mazowszu

Certyfikat Euro - Powiat Nr 0091/2011

Powiat Warszawski Zachodni zdobył tytuł Lidera Gospodarki w prestiżowym plebiscycie Euro - Powiat organizowanym przez Fundację Gospodarczą Euro – Partner. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Wicepremiera Waldemara Pawlaka i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Uroczysta gala z wręczenia certyfikatów i statuetek odbyła się 16 września 2011 r. w Muzycznym Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie Polskiego Radia. Nagrodę dla naszego powiatu odebrał Wicestarosta Paweł Białecki, który był inicjatorem i pomysłodawcą udziału w konkursie.

Celem Plebiscytu jest promocja i reklama najlepszych jednostek samorządowych - Liderów w następujących kategoriach: prezydent roku, wójt roku, gmina roku, burmistrz roku oraz miasto roku. Ponadto przyznawane są tytuły liderów w następujących dziedzinach: gospodarka, przedsiębiorczość, rolnictwo, ekologia, służba zdrowia i opieka społeczna, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, sport, turystyka, agroturystyka. W kategorii gospodarka Powiat Warszawski Zachodni został nagrodzony statuetką oraz certyfikatem dla Powiatu spełniającego wymagania najlepszego powiatu Unii Europejskiej. Certyfikat przyznano na podstawie oceny dotychczasowych osiągnięć samorządu. Plebiscyt Euro - Powiat to wybór starostw powiatowych, które potrafią zadbać o swoich mieszkańców, są przyjazne wobec firm i instytucji działających na swoim terenie. Powiatów, które skutecznie tworzą warunki zachęcające nie tylko inwestorów, ale również mieszkańców do zamieszkania na swoim terenie. Kapituła Plebiscytu oceniała sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych, rozwój infrastruktury, komfort życia mieszkańców, aktywności władz lokalnych i wiele innych czynników.« powrót
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook