OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
11:23, 25 czerwca 2024 r. 
Łucji, Witolda, Wilhelma
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Sport

Sport
Sport

Organizacją i realizacją imprez sportowych i wypoczynkowych zajmują się w powiecie Miejskie i Gminne Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Organizacjami uzupełniającymi są stowarzyszenia kultury fizycznej, kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe i inne organizacje pozarządowe działające w środowisku dzieci, młodzieży i dorosłych.

Do najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych na terenie powiatu należą: piłka nożna, piłka halowa, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, tenis ziemny i stołowy. Mieszkańcy powiatu maja również możliwość korzystania z nowoczesnych krytych pływalni. Przy Pływalni Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim działa Klub Sportowy „Jedynka”. Kolejnym miejscem relaksu i odpoczynku mieszkańców jest Integracyjne Centrum Dydaktyczno – Sportowe w Łomiankach. To obiekt na miarę XXI wieku składający się z nowoczesnej szkoły i części sportowej. Przymiotnik „Integracyjne” oznacza, że Centrum jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Poprzez nowoczesne i odpowiadające standardom europejskim rozwiązania architektoniczne, ułatwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z obiektu. Termin ten znajduje swoje odzwierciedlenie również w tym, że Centrum łączy kilka funkcji – sportową, edukacyjną, kulturalną, społeczną.

STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ

UCZNIOWSKIE KLUBY SPORTOWE

Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook