OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
23:27, 23 października 2021 r. 
Edwarda, Marleny, Seweryna
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Informacje

Informacje
Szkolenie z zakresu technik autoprezentacji i wystąpień publicznych

Szkolenie z zakresu technik autoprezentacji i wystąpień publicznych odbyło się w dwóch terminach: 25-27.08.2010r. oraz 07-09.09.2010r. w położonej w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego Agrokulturze Korfowe. W szkoleniu wzięło udział 19 pracowników kadry kierowniczej Starostwa PWZ i urzędów gmin uczestniczących w projekcie.

Szkolenie zostało poprowadzone zgodnie z planem przez Pana Pawła Kolasa i zawierało następujące zagadnienia:

 1. Tajniki korzystnej autoprezentacji
 2. Formy wystąpień publicznych i medialnych
 3. Struktura i oprawa dobrej prezentacji – dostosowanie do odbiorcy
 4. Sztuka kontaktu z publicznością
 5. Mowa ciała
 6. Techniki redukcji stresu i tremy
 7. Efektywna praca głosem
 8. Retoryka i erystyka
 9. Formy prowadzenia spotkań i dyskusji
 10. Asertywne reakcje na inwazyjne zachowanie słuchaczy
 11. Profesjonalizm w trudnych sytuacjach medialnych
 12. Trening z zastosowaniem kamery – analiza poprawności merytorycznej i metodologicznej prezentowanych treści i form dyskusji.

W trakcie zajęć korzystano z kamery, dzięki której dokonano analizy poprawności merytorycznej i metodologicznej prezentowanych przez uczestników treści i form dyskusji.

Każdy z uczestników odbył 24 godzin szkolenia. Uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat technik wykorzystywanych w trakcie wystąpień publicznych. Możliwość zaobserwowania własnych umiejętności (dzięki zastosowaniu kamery) dostarczyła unikatowych informacji zwrotnych. Trenowane umiejętności niewątpliwie wpłyną pozytywnie na postrzeganie pracowników Urzędu.

Za organizację i przeprowadzenie szkolenia odpowiedzialna była firma Instytut Konsultantów Europejskich z Kalisza, wyłoniona w przetargu nieograniczonym. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia, materiały szkoleniowe oraz bezpłatne gadżety: długopis, notatnik, naklejkę i segregator z logo projektu. Dodatkowo dla uczestników po wcześniejszym zalogowaniu się dostępne są na stronie internetowej Instytutu Konsultantów Europejskich www.szkoleniaue.pl dodatkowe materiały szkoleniowe dotyczące omawianych na szkoleniu zagadnień.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Profesjonalny pracownik administracji publicznej – doskonalenie umiejętności pracowników JST zrzeszonych w partnerstwie na terenie powiatu warszawskiego zachodniego” . Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.


« powrót
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook