OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
01:37, 21 kwietnia 2024 r. 
Jarosława, Konrada, Selmy
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Aktualności
Razem Bardziej Sprawni

Internetowy informator o usługach instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami z Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

więcej
Stowarzyszenie „Odkrywamy Świat” – rozwija, wychowuje, ciekawie organizuje czas młodzieży.

Stowarzyszenie działa przy Gimnazjum w Koczargach Starych (gm. Stare Babice ), jego członkami są uczniowie, rodzice i nauczyciele związani z tą placówką. Organizacja podczas trzech lat istnienia zrealizowała kilka projektów na rzecz młodzieży, z sukcesem angażując młodych ludzi w działalność teatralną, krajoznawczą, edukację historii, kultury i zwiększanie kompetencji społecznych.

 

więcej
Uwaga organizacje pozarządowe

Zapraszamy do punktu konsultacyjnego dla organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego!

Projekt pn. „Edukacja dla aktywnych” dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013  zapewnia dostęp do bezpłatnych konsultacji, porad prawnych i porad księgowych dla członków stowarzyszeń i fundacji i osób planujących założenie  organizacji. 

Punkt mieści się w  Starostwie Powiatowym w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 129/133, sala 109, I piętro.

Osoby zainteresowane  konsultacjami  prosimy o zgłoszenie planowanej wizyty mailem  na adres kancelaria@pwz.pl lub tel. 733-72-66

Przypominamy, że początek roku to okres ogłaszania konkursów gminnych i konkursu starostwa na zlecanie zadań publicznych organizacjom pozarządowym.

więcej
Fundacja EduLab

Fundacja EduLab to jedna z kilku nowych organizacji, która rozpoczęła działalność w powiecie warszawskim zachodnim. Jej założycielkami są osoby z doświadczeniem pedagogicznym, pełne entuzjazmu i z ambicją stworzenia warunków do efektywnej nauki dzieci w oparciu o innowacyjne metody nauczania, wspieranie rodziców w wychowaniu ich dzieci, rozwoju osobistym  i podnoszeniu umiejętności komunikacji społecznej. Fundacja została  zarejestrowana w 2012 r.
Cele statutowe fundacji koncentrują się na wspieraniu rozwoju oświaty rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz propagowaniu nowoczesnej pedagogiki - zarówno teorii, jak i praktyki. Założycielki Fundacji wychowały się w Gminie Stare Babice i nadal tu mieszkają - lokalność działania i korzystanie z lokalnych zasobów jest bardzo ważnym aspektem funkcjonowania Fundacji.

więcej
Dary żywności

Od pierwszego października 2013 r. sklepy, hurtownie, restauracje czy supermarkety mogą oddawać żywność organizacjom mającym status organizacji pożytku publicznego bez płacenia podatku VAT. Produkty, których termin przydatności do spożycia kończy się, nie będą wyrzucane na śmietnik, ale oddawane potrzebującym.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/918243.html?utm_source=prenumerata_najw&utm_medium=email&utm_campaign=03.10.2013

Podstawa prawna: ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw

Nowelizacja została opublikowana w Dzienniku Ustaw 5 września 2013 r. 

Ogłoszenie punku konsultacyjnego PWZ

Uwaga organizacje 

III kwartał roku, to okres kiedy samorządy udostępniają do konsultacji projekty programów współpracy z organizacjami pozarządowymi na  kolejny rok i planują przyszłoroczny budżet. Daje to możliwość wypowiedzenia się na temat form i zakresu współpracy, planowanych zadań  do zlecenia i wartości środków zaplanowanych na ich realizację.

więcej
Nowe terminy konsultacji w IX-XII 2013r.

W miesiącach wrzesień, październik, listopad i grudzień 2013 roku zostały ustalone nowe terminy porad i konsultacji z zakresu:

  • porady prawne,
  • porady księgowe, 
  • konsultacje dotyczące prowadzenia działalności,
  • konsultacje dotyczące przygotowywania wniosków, w celu pozyskania środków zewnętrznych.

Zapraszamy do zapoznania sie z terminarzem konsultacji i porad.

więcej
Nowe projekty - zapraszamy do uczestnictwa.

Minęły dwa miesiące działalności punktu konsultacyjnego dla organizacji pozarządowych. Powodzeniem cieszyły się konsultacje dotyczące działalności, np. poprawek w statucie oraz bieżących informacji o realizacji projektów, na które organizacje otrzymały dofinansowanie. Skorzystano też z porad księgowych.

więcej
XV Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach Turniej Tańca Małe Mazowsze o Puchar Burmistrza Łomianek.

W dniach 15-16 czerwca w hali sportowej Integracyjnego Centrum  Dydaktyczno –Sportowego w Łomiankach odbyła się  kolejna imponująca impreza sportowa. Na parkiecie wystąpiły  164 pary taneczne z 33 klubów z całej Polski w tym 28 par na wózkach (dwie pary na wózkach z Holandii). Zmagania zawodników oceniało 7  sędziów.

więcej

Punkt konsultacyjny został otwarty dla organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Warszawskiego i mieści się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 129/133, Sala 109, I piętro.


W punkcie konsultacyjnym udzielane będą:

      porady prawne,

      porady księgowe,

      konsultacje dotyczące prowadzenia działalności,

      konsultacje dotyczące przygotowywania wniosków, w celu pozyskania środków zewnętrznych.

Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook