OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
22:46, 19 maja 2024 r. 
Celestyny, Iwony, Piotra
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Aktualności
Stowarzyszenie „Odkrywamy Świat” – rozwija, wychowuje, ciekawie organizuje czas młodzieży.

Stowarzyszenie działa przy Gimnazjum w Koczargach Starych (gm. Stare Babice ), jego członkami są uczniowie, rodzice i nauczyciele związani z tą placówką. Organizacja podczas trzech lat istnienia zrealizowała kilka projektów na rzecz młodzieży, z sukcesem angażując młodych ludzi w działalność teatralną, krajoznawczą, edukację historii, kultury i zwiększanie kompetencji społecznych.

 

Co można robić wraz z członkami stowarzyszenia ?

Brać udział w:

- przygotowaniach etiud o tematyce historycznej, upamiętniających ważne rocznice narodowe i obywatelskie,

- rajdach rowerowych, marszach,

- spływach kajakowych,

- wycieczkach do muzeów, instytucji naukowych, galerii.

Członkowie Stowarzyszenia prowadzili wolontariat na rzecz m.in. Domu Pomocy Społecznej w Pilaszkowie, Domu Małego Dziecka i Centrum Interwencji Kryzysowej w Warszawie oraz babickich przedszkoli.

Kolejna planowana szansa na ciekawy wolontariat, to pomoc w organizacji 71. Wyścigu Tur de Pologne z premią lotną 4 sierpnia w Starych Babicach.

Sukcesem zakończył się projekt polegający na wytyczeniu rodzinnego szlaku rowerowego po gminie Stare Babice. Trasa o długości 30 km może być przejechana w całości lub tylko w części. Biegnie ona przez tereny najciekawsze przyrodniczo, a także daje szanse poznania głównych atrakcji i miejsc związanych z lokalną historią.

Typową cechą wszystkich tych przedsięwzięć jest włączenie uczestników na etapie ich planowania, przygotowania i organizacji. Każdy młody człowiek ma szansę wykazania się, rozpoznania swoich talentów, rozwijania zainteresowań. Zajęcia uczą odpowiedzialności, pracy w grupie, kształtują postawę obywatelską i patriotyczną, uczą wrażliwości na ludzkie potrzeby.

Liderem i główną siłą napędową Stowarzyszenia jest jego Prezes -Pani Hanna Domańska, nauczycielka gimnazjum w Koczargach. Ma ona energię i dar umiejętności współpracy z innymi, młodzi ludzie ją inspirują, umie z nimi rozmawiać, wysłuchać jakie mają pomysły i marzenia.

Dzięki udzielaniu się w Stowarzyszeniu uczniowie i absolwenci gimnazjum stają się kreatywni, społecznie aktywni, nastawieni na współpracę z innymi.

Organizacja korzysta skutecznie z dotacji gminnych, powiatowych i innych źródeł kierowanych do podmiotów III Sektora. Planowane przedsięwzięcia organizacja zgłasza do gminnego kalendarza imprez i mają one charakter otwarty.

Najbliższe działania Stowarzyszenia:

1/ 30 maja- Marsz z Koczarg Starych do Babic dla upamiętnienia 25 wolnych wyborów.

2/ Konkurs „Wolontariusz Roku 2014” – w którym 5 grudnia wyróżnione zostaną osoby, instytucje z Gminy Stare Babice najskuteczniej wspierające osoby potrzebujące pomocy.

Finał Konkursu zbiegnie się z Międzynarodowym Dniem Wolontariatu.

3/ comiesięczne pokazy filmowe

Aktualne informacje, relacje i nowe pomysły działań Stowarzyszenia Odkrywamy Świat można poznawać na stronie http://www.stowarzyszenieodkrywamyswiat.pl


« powrót
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook